Maqedonia U21, me disfatë 0-4 mbyll eliminatoret

-


Përfaqësuesja e Maqedonisë U21, me humbje ndaj Ukrainës (0-4) mbylli ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian. Dueli u luajt në fushë neutrale në Stamboll dhe skuadra e Dragan Kanatlarovski shënoi humbjen e pestë.

Të rinjtë e Maqedonisë, kishin problem me transferimin e topit dhe lojën para portës së Ukrainës. Skuadra që lufton për një vend në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian ishte mjaft mirë e organizuar dhe shumicën e rasteve i kishte në pjesën e parë. Ukrainasit patën tri raste të mira, por nuk gjetën rrugën drejt rrjetës së Denkovskit në pjesën e parë.

Ngjajshëm vazhdoi loja edhe në pjesën e dytë, kundërshtari ishte ai që mbajti topin në këmbë. Kishte presion, Denkovski dhe mbrojtja rezistuan deri në minutën e 69 dhe 71 kur u shënuan dy gola. Vinuk shënoi fillimisht pas një asistimi të Vanatit dhe më pas i njëjti lojtar humbi Sudakovin 0-2. Golin e tretë e shënoi Vanat, pasi u fut në mënyrë fantastike në mbrojtjen e Maqedonisë në minutën e 85-të, dhe i njëjti lojtar qëlloi në minutën e 94-të.

 

Maqedonia U21 i mbylli kualifikimet në pozitën e pestë me gjithsej nëntë pikë.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...