Bekteshi: vendet e rajonit do të kenë kushte më të lehta për lëvizje dhe për punë.

-

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka nënshkruar Memorandum për bashkëpunim dhe zhvillim në fushën e turizmit me homologët e tij nga Serbia dhe Shqipëria me qëllim ngritjen e bashkëpunimit mes tre vendeve në një nivel edhe më të lartë.

Me këtë Memorandum qytetarët dhe kompanitë në vendet e rajonit do të kenë kushte më të lehta për lëvizje dhe për punë.

“Me këtë iniciativë besoj se do të kemi një promovim më të madh, stabilitet ekonomik dhe një Ballkan më të zhvilluar.Ky është një moment shumë i rëndësishëm për turizmin në të gjithë rajonin dhe vetëm me një ofertë, promovim të përbashkët dhe shkëmbim eksperiencash do të kemi rritje dhe zhvillim të të gjithë sektorit të turizmit, me atë edhe të ekonomive” – ka shkruar Bekteshi

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...