Italia mund Hungarinë, Gjermania e Anglia luajnë baras

-


Kanë përfunduar dy ndeshjet më interesante të kësaj mbrëmje në Ligën e Kombeve ku u ballafaquan Italia me Hungarinë dhe Gjermania me Anglinë.

Italia triumfoi me rezultat 2-1 ndaj Hungarisë. Për Italinë golat i realizuan Nicolo Barella në minutën e 30’ dhe Pellegrini në minutën e 45’.Golin e vetëm për Hungarinë e realizoi po ashtu një lojtar i Italisë që ishte Mancini me autogolin e tij në minutën e 61-të. Në këtë grup kryeson Italia me 4 pikë, e ndjekur nga Hungaria me tre sosh.

Në ndeshjen tjetër, Gjermania dhe Anglia luajtën baras 1-1 në stadiumin “Allian Arena” në Gjermani. Ishin gjermanët ata që ishin në epërsi që nga minuta e 50’ me golin e Hofmann, por Harry Kane barazoi gjithçka në minutën e 88’ dhe me këtë rezultat përfundoi kjo ndeshje.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...