Zyrtare, Ramadani forcon radhët e skocezëve të Aberdinit

-


Tashmë zyrtarisht Ylber Ramadani është një lojtarë i Aderbeen, teksa ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare. Mesfushori i kombëtares shqiptare do t’iu bashkohet kështu bashkëlojtarëve dhe të vihet nënurdhrat e Xhim Guduin.

“Ylber është një lojtar energjik, punëtor dhe shumë i shkathët. Ai ka inteligjencën e lojës për të qenë në gjendje të luajë disa pozicione në mesfushë, qoftë si një mesfushor mbajtës ose si një mesfushor më i avancuar” ka theksuar Gooduin.

26-vjeçari kaloi nga MTK Budapest te Aberdeen për një pagë të pazbuluar, ndërsa trajneri Guduin është optimist për këtë transferim, duke u shprehur se Ramadani do të ndihmojë skuadrën në arritjen e objektivave.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...