Belgjika “deklason” Poloninë, Holanda fiton në transfertë

-


Kanë përfunduar ndeshjet e grupit D në kuadër të Ligës së Kombeve. Belgjika ka fituar 6-1 ndaj Polonisë, ndërsa Holanda ka fituar 2-1 ndaj Uellsit.

Belgët fillimisht ishin në disavatazh pas golit të Levandovskit, por nuk vonuan për ta ushtruar “pushtimin” e tyre me një gjashtëgolësh në minutat pasues.

Në anën tjetër, “Tulipanët” fitoren e siguruan krejt në fund të takimit. Këtë epitet e morën falë golave të Koopmeiners në minutën e 50’ dhe Veghorst  (90’) vetëm pak minuta, pasi Uellsi barazoi rezultatin.

Falë trepikëshit të radhës, Holanda kryeson në këtë grup me pikë maksimale pas dy ndeshjeve. Ndjekësi më i afërt i tyre do të jetë Belgjika, ndërsa në pozitat 3 dhe 4 janë Polonia dhe Uellsi.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...