Nagelsman “urdhëron”, sulmuesi polak me reagim fantastik

-


Robert Levandovski duket se do të largohet nga Bajern Munihu këtë verë, pas disa komenteve të forta për klubin. Levandovski ka shënuar plot 344 gola për gjigantin gjerman, por është në kërkim të një aventure të re pasi i ndihmoi ata drejt një titulli tjetër të Bundesligës.

33-vjeçari ka qenë thjesht fantastik gjatë tre sezoneve të fundit, ndërsa ishte jashtëzakonisht i pafat që nuk iu dhurua Topi i Artë në vitin 2020. Ndërkaq, tani ylli polak dëshiron me çdo kusht që të largohet këtë verë nga Bayerni, dhe si duket ai nuk është fajtori i vetëm, pasi që “TZ” ka treguar se ai nuk përshtatej me ndryshimet taktike që trajneri Julian Nagelsmann kërkonte.

Sipas “TZ”, Nagelsmann synonte që të përforconte skuadrën e tij dhe aplikonte më shumë stilin e lojës nga krahët, ku edhe e sugjeronte Levandovskin ku të pozicionohet brenda 16-metërshit gjatë harkimeve.

Sidoqoftë, Levandovskit, nuk i ka pëlqyer kjo gjë pasi që nuk ngurroi t’i kujtonte trajnerit të tij se ishte ai, dhe jo Nagelsmann, që kishte shënuar 41 gola brenda një sezoni.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...