Shaqiri dhe Ademi porosi Dimitrievskit: Mos u merr me politik ditore, rregullo dokumentacionin!

-

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka takuar këshilltarët e BDI-së nga Komuna e Kumanovës me të cilët ka diskutuar për një zgjidhje sa më të shpejtë për shkollën e mesme komunale të “Sami Frashëri”, raporton indeks.mk

Shaqiri pas takimit tha se mjetet janë të gatshme për rikonstruimin e shkollës por pop resin planin detal sepse siç tha kryetari Dimitrievski në ministri deri më tani ka dorëzuar vetëm një skicë e cila nuk mjafton për ndarjen e parave.

Ai kërkoi që kryetari Dimitrievski të mos I keqpërdorë fëmijët dhe të kapet për punë e të mos merret me politikë ditore.

Kurse këshilltarja e BDI-së, Arta Memedi Ademi para gazetarëve tha se si grup I këshilltarëve në kordinimet që i bëjnë me partitë e tjera vazhdimisht kanë kërkuar që ti jepet prioritet punës për rikonstruimin e shkollës por sipas sajë komuna nuk e merr me seriozitet këtë çështje.

Ajo i bëri thirrje Maksim Dimitrievskit që të mos merret me punët e Bashkimit Demokratik për Integrim, me organizimet që subjekti në fjalë I bën ssepse në krye të Kumanovës është për ti zgjedhur problemet e qytetarëve e jo për të komentuar dhe bërë politikë me punët e BDI-së./indeks.mk

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...