Zyrtare, Ismet Munishi është trajner i Prishtinës

-


Trajneri Ismet Munishi e kishte konfirmuar vetë se do të jetë trajneri më i ri i Prishtinës, përmes rrjetit social të tij “Facebook”. Munishi kishte përditësuar foton e tij të profilit, ku e kishte vendosur emblemën e tifo-grupit “Plisat”, ku këta të fundit janë përkrahësit e klubit nga kryeqyteti, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, sot para pak çastesh, klubi i Prishtinës përmes një videoje të postuar e bëri zyrtare se Munishi ka marrë drejtimin e klubit, dhe do ta udhëheqë atë me nisjen e sezonit të ardhshëm.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...