Zyrtare, Xhenaro Gatuso është trajner i Valencias


Skuadra spanjolle e Valencia-s, ka konfirmuar emërimin e trajnerit italian Xhenaro Gatuso në krye të skuadrës. Lajmi është konfirmuar nga vet klubi spanjoll përmes një postimi në rrjete sociale.

Ish-trajneri i Milanit dhe i Napolit ishte i që nga viti i kaluar.

Valencia nuk do të jetë pjesë e garave të UEFA-së, teksa Gatuso do të fokusohet vetëm në La Ligën e Spanjës, në një plasman sa më të mirë në fund.