FIFA, heq Ekuadorin nga pjesëmarrja në “Katar 2022”

-


Drejtuesit e FIFA-s do të largojnë kombëtaren e Ekuadorit nga pjesëmarrja në Kupën e Botës.

Sipas Mundo Deportivo, FIFA tashmë ka vendosur të heqë kombëtaren e Ekuadorit nga Botërori i Katarit, pasi avokatët kanë prova se mbrojtësi i ekipit të Ekuadorit, Byron Costillo, ka lindur në Kolumbi dhe nuk kishte të drejtë të luante për Ekuadorin.

Vlen të theksohet se vendin e ekipit të Ekuadorit në Botërorin e ardhshëm në Katar do ta zërë skuadra e Kilit. Kupa e Botës do të zhvillohet këtë dimër nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor. /abcnews.al/

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...