Germersheim vendi më i madh ku artistët më in e kallin në Gjermani!

-

Ka pak kohë që në Gjermani e Diaspore përreth ka filluar jeta dhe muzika e natës. E në fakt ne mësojmë se shqiptarët argëtohen mjaft në ambientin më gjigand Disco BeniDona në Germersheim në Gjermani e ku ditë më parë reperi i hiteve 2 Ton e ka kallur mbrëmjen së bashku me shumë kolegë të tjerë. Gjjithashtu milionieri ( Biznesmeni) Rapaj Niko ka menduar se ky ambient të jetë mjaft i përshtatur për shqiptarët pasi përvoja e tij 30 vjeçare jep edhe sigurinë e ai vetë kënaqet kur e shesh Diasporën që argëtohen pa fund. Ne zbujojmë se në këtë ambient më 25 Qershor ka ftuar artistët më in për ta “djegur” fare si : Sinan Vllasaliu, Meda, Teuta Selimi, Vjollca Haxhiu, Arta Osmani dhe Mc Beka. E të gjithë shqiptarët rreth e qark kanë nisur të interesohen që të jenë në këtë mega mbrëmje me yjet te Disco BeniDona.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...