Grubi takon krerët e Komitetit Olimpik Europian e Ndërkombëtar: Falënderova për nderin që i bënë Shkupit

-

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë, Artan Grubi, njëherit Ministër për Sistem Politik dhe Marëdhënije ndërmjet bashkësive, ka marrë pjesë në Asamblesë së 51-të Gjenerale të Komitetit Olimpik Europian në Shkup.

Me ç’rast ka takuar edhe kryetarin e Komitetit Olimpik Europian z. Spiros Capralos dhe kryetarin e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, z. Thomas Bach të cilët Grubi thotë se i ka falënderuar për nderin që i kanë bërë Shkupit, raporton indeks.mk

Pëpos kësaj, Grubi thotë se udhëheqësisë së Komitetit Olimpik të vendit dhe të gjithë sportistëve pjesë е rrugëtimit të saj u ka uruar jubileun e 30-të.

Statusi i plotë:

Me ftesë të Komitetit Olimpik të Maqedonisë së Veriut dhe kryetarit të saj z. Daniel Dimevski mora sot pjesë në hapjen e Asamblesë së 51-të Gjenerale të Komitetit Olimpik Europian në Shkup, pikërisht në jubileun e 30-të të themelimit të Komitetit Olimpik të vendit tonë.

Faleminderova kryetarin e Komitetit Olimpik Europian z. Spiros Capralos dhe kryetarin e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, z. Thomas Bach për nderin që i bënë Shkupit duke uruar proces të mbarë pune, ndërsa udhëheqësisë së Komitetit Olimpik të vendit dhe të gjithë sportistëve pjesë е rrugëtimit të saj ua urova jubileun e 30-të.

Në fjalimin tim potencova rëndësinë që ka organizimi i kësaj ngjarje që dëshmon unitet vlerash dhe në çastet kur e gjithë vëmendja e botës është e orientuar kah lufta dhe kriza e shkaktuar prej saj dërgon mesazhin e fuqishëm të paqes përmes sportit, këtij dimensioni që bashkon popujt në arenat e sukseseve./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...