Soros publikon foto me Ahmetin dhe Grubin: I nderuar të takoj kryetarin e BDI-së

-

Djali i filantropit George Soros, Alexandar Soros ka publikuar fotografi me kreun e BDI-së Ali Ahmeti dhe me zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi, përcjell TV21. Fotografitë janë shkrepur dy ditë më parë në samitin e “Ballkanit të Hapur” në Ohër, ky prezent ishte edhe Alex Soros.

“I nderuar të takoj Ali Ahmetin, kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, në Ballkanin e Hapur, me zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi”, ka shkruar Soros në mbishkrimin e fotografisë.

Ndryshe në samitin e “Ballkanit të Hapur” në Ohër prezent ishin edhe presidenti i Serbisë-Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Shqipërisë-Edi Rama, kryeministri i Malit të Zi-Dritan Abazoviq, kryesuesi i Këshillit të Ministrave në Bosnje Hercegovinë-Zoran Tegeltija, ndërsa nikoqir ishte kryeministri Dimitar Kovaçevski. Në samit nuk mori pjesë Kosova, e cila vazhdon ta refuzojë nismën “Ballkani i Hapur”.

Në këtë samit u nënshkruan marrëveshje për njohjen e diplomave të arsimit të lartë, si dhe memorandume për bashkëpunim në kulturë dhe turizëm.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...