Ylli i TikTokut, Cooper Noriega ndërron jetë në moshën 19-vjeçare

-


Ylli i TikTokut, Cooper Noriega ka vdekur në moshën 19-vjeçare.

Noriega u shpall i vdekur në vendngjarje në një parking në Burbank të enjten në mbrëmje (9 qershor), thotë një zëdhënës i ekspertit mjekësor në Los Angeles për People.

Shkaku i vdekjes së tij është shtyrë, që do të thotë se pas autopsisë nuk është përcaktuar shkaku i vdekjes dhe mjekësia kërkon më shumë hetime.

Foto: Cooper Noriega/Instagram

“Pasi të kthehen analizat/studimet, mjeku vlerëson sërish rastin dhe bën përcaktimin e shkakut të vdekjes”, shtoi zëdhënësi.

Podkasti i Barstool Sports ishte i pari që ndau lajmin në mediat sociale, duke postuar një foto bardh e zi të Noriegas, i cili u shfaq në podkastin e tyre ‘BFFs’’ më 1 qershor.

Foto: Cooper Noriega/Instagram

“U prehsh në paqe Cooper Noriega. Jeta është e brishtë. Shijoje çdo minutë”, thuhej në postimin në Twitter.

Pak para vdekjes së tij, ai postoi një video në TikTok, ku ka mbi 1.7 milion ndjekës, me mbishkrimin, “Kush tjetër mendon se do të vdesë i ri”.

Katër ditë para vdekjes së tij, Noriega njoftoi në mediat sociale se po krijonte një server Discord të dedikuar për të diskutuar shëndetin mendor, të cilit i ftoi ndjekësit e tij të bashkoheshin.

Foto: Cooper Noriega/Instagram

“Nëse jeni vërtet për të nxjerrë jashtë emocionet tuaja, ose çfarëdo tjetër, ejani bashkohuni,” tha ai në një video të TikTok.

“Kam krijuar serverin për shkak të asaj se sa shumë ju dua dhe sa shumë luftoj me të vetë”, kishte thënë ai.

“Do të doja të përdorja ndikimin që më është dhënë për të krijuar një hapësirë ​​të ndërtuar mbi përhapjen e ndërgjegjësimit dhe normalizimin e të folurit për sëmundjet mendore. Një nga gjërat e shumta që kam mësuar ndërsa luftoja me varësinë ishte se rrethimi me njerëz negativë vetëm sa do t’ju rrëzojë”, shkroi ai në një postim të veçantë në Instagram.

Një faqe GoFundMe u krijua për të ndihmuar familjen e tij me shpenzimet e funeralit dhe për të nderuar “ëndrrën e tij për të ndihmuar njerëzit me shëndet mendor dhe varësi”. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...