Sondazhi i “M Prospect”: BDI sërish fitues absolut tek shqiptarët, vet më e fortë se të gjithë bashkë

-

Sondazhi për rejtingun e subjekteve politike në vend i realizuar nga ana e agjencionit M Prospect ka vërtetuar sërish superioritetin e Bashkimit Demokratik për Integrim përballë partive politike opozitare, me 7.8 % përkrahje që është më shumë se rejtingu i të gjitha partive politike shqiptare bashkë.

Nëse nesër mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut kjo do të ishte përqindja të cilën do ta merrnin partitë politike.

VMRO-DPMNE do të fitonte 20,7%, ndërsa LSDM 14,6%, BDI 7.8%, E majta 5.2%, ASH 2.9%, Besa 2.3%, Alternativa 1.2% dhe PDSH 1.1%, sipas sondazhit të ri të agjencisë “M Prospect”.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...