VIDEO / Futbollisti bullgar rëndë i lënduar në aksidentin rrugor në Tbilisi


Futbollisti bullgar Todor Nedelev ka ëstë i lënduar rëndë në një aksident automobilistik që ka pësuar mbrëmë kombëtarja e tij në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Rrugës për në hotel në Tbilisi, në prag të ndeshjes mes Gjeorgjisë dhe Bullgarisë në Ligën e Kombeve, një autobus i kombëtares bullgare është përplasur me një tjetër për shkak të shpejtësisë së tepërt dhe rrëshqitjes së rrugës.