Aziri “trishtohet” nga sondazhet, akuzon pushtetin për lajme të rreme!

-

Deputeti i ASH-së, Elmi Aziri duket se është trishtuar nga sondazhet që dolën ditën e djeshme ku agjencia “M Prospect” nxorri fitues absolute Bashkimin Demokratik për Integrim me 7.8% në rast se zgjedhjet do të mbaheshin së shpejti.

Aleanca për Shqiptarët mori vetëm 2.9% dhe kjo gjë si duket ka bërë që të tërbohen kryesia e partisë e gjithashtu edhe aktivistë e militantë të partisë në fjalë.

Në çdo sondazh BDI-ja del fituese ndërsa partitë opozitare shqiptare rrinë e akuzojnë se kinse po manipulohen sondazhet. Njëjtë ndodhi edhe sot përderisa foli para gazetarëve deputeti Elmi Aziri tha se pushteti prodhon lajme të rreme!

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...