Kenga Mori Qike nga ylli Elvira Fjerza dhe bilbili i Tropojes nje super hit

Si gjithmonë me surpriza të reja që di t’i sjellë vetëm ajo’ e tashmë të gjithë e njohin yllin e bukur me zërin e ëmbël Princeshen e kenges se Malesise Elvira Fjerza, këngëtarja që po bën një bum artistik me projekte të njëpasnjëshme. Një super hit që po shikohet dhe shpërndahet masivisht në rrjet është dhe kënga më e re e këngëtares Elvira Fjerza “Mori Qikë” një bashkëpunim me këngëtarin e suksesshëm tropojan Arben Gjeloshi. Kënga e re vjen në ritme turbo folk të veriut,dhe me një videoklip të mrekullueshëm kjo këngë në vetem pak orë ka arritur një rekord të madh klikimesh. Dy bilbilat në një këngë, e çfare duhet më tepër për t’a ndjekur’ dëgjuar dhe mbushur syrin me këtë videoklip të bukur nga zemra e Malësisë së Madhe “Bar Restorant Gështenja” dhe “Bujtina e Reçit” në këtë këngë çdo detaj që nga teksti, muzika dhe veshja e këngëtarëve dhe ambjentet e xhirimeve transmetojnë TRADITË SHQIPTARE Ju ftojmë që në linkun më poshtë të shikoni këngën.