Refuzohet oferta nga MLS për Enis Bardhin

-


Skuadra e Levantes vazhdon që të kërkojë blerës për Enis Bardhin, i cili duhet të paguajë së paku 10.5 mln euro, me çka skuadra spanjolle do të mbante likuiditetin financiar, edhe pas largimit nga elita e futbollit spanjoll.

Enis Bardhi, është në kreun e listës të futbollistëve që do të largohen, ndërsa oferta e fundit ka ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i Levantes, Felipe Minambres.

“Për Enis Bardhin kemi marë ofertë nga Liga e Futbollit të SHBA-s. Mirëpo Bardhi nuk do të shkojë në Amerikë, pasi që menjëherë është refuzuar një ofertë e tillë,” tha mes tjerash Minambres.

Kujtojmë se Bardhi është në formë të mirë, pasi që shënoi dy gola në katër ndeshjet e muajit qershor të Maqedonisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...