Roberto Mancini: E mbyllëm me turp


Kombëtarja e Gjermanisë fitoi thellë ndaj Italisë me rezultatin 5-2, duke lënë një shije të hidhur tek kombëtarja e kaltër, por edhe te të gjithë tifozët. Pas ndeshjes, tekniku i kombëtares italiane, Roberto Mançini ka folur për “Rai Sport”.

“Është një turp të mbyllet kështu, ata janë të fortë dhe ne e dinim, por ne dhamë shumë dhe i lamë të luajnë. Na vjen keq që mbyllet kështu, por grupi i Ligës së Kombeve është ende i hapur. Kishte disa gabime, ne nuk u mbrojtëm si skuadër dhe pastaj kur ekspozohesh në kundërsulme rrezikon shumë. Ne kemi hyrë në një rrugë ku ka edhe vështirësi. Kjo është një rrugë ku do bëjmë të mira dhe më pak të mira, grupi është i hapur dhe më vjen keq që humbëm kështu. Dy lojtarë të tjerë kanë bërë debutimin e tyre. Ata bënë më mirë dhe e merituan të fitonin”, është shprehur Mançini.