Zgjedhje në Tetovë/ Tetovarët: Sa ma shpejt ta largojmë Bilall Kasamin (Video)

-

20 Gushti përsëri do të jetë ditë ankthi për Bilall Kasamin, brenda një viti u pa që atë çka nuk e ka shkruar historia që nga themelimi i Komunës së Tetovës e ka shkruar Bilall Kasami për një vit. Një vit u deshën që të dëshmohet paaftësia për udhëheqjen e komunës së Tetovës e cila me 20 Gusht do të shkoj në zgjedhje për këshillin komunal.

Qytetarët të mllefosur thonë se në asnjë moment nuk është dashur që në këtë kohë krize të ketë zgjedhje në Tetovë ndërsa fajin për këtë siç thonë ata e ka i pari i komunës Bilall Kasami

“Duhet sa më parë të largohet nga komuna, na ka pru te hunda” shprehet i nervozuar tetovari.

“Jo nuk duhet” , “Jo” thonë disa qytetarë të mllefosur me kryetarin e komunës i cili sërish e çoi Tetovën në zgjedhje ku do të votohet vetëm për Këshillin e Komunës.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...