Taulant Seferi, mes Tiranës dhe Azarbejxhanit


Taulant Seferi është në shitje nga skuadra e Tiranës, por vetëm për çmimin e duhur. Kampionët e rinj të Shqipërisë kanë pretendimet e tyre financiare.

Së fundmi emri i sulmuesit, pjesë edhe e kombëtares shqiptare, ka dalë edhe në Azerbajxhan. Për të thuhet se interesohet skuadra e Gabala, ku para pak vitesh nga Superiorja kaluan Sabien Lilaj dhe James Adenyi.

Transferimi i Seferit në Azerbajxhan është i vështirë, pasi që klubi azer zor do të plotësojë kërkesat financiare të Tiranës. /abcnews.al