Çmime të reja të derivateve të naftës

-

Pas mesnate çmimi i dizelit do të shtrenjtohet për 2 denarë, ndërsa benzinat nuk do të pësojnë ndryshim, kanë njoftuar nga Komisioni Rregullator për Energjetik.

Sipas vendimit, një litër EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 111.5 denarë, ndërsa një litër EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 109,5 denarë.

Një litër Dizel në bazë të vendimit të ri do të shitet për 109,5 denarë.
Çmimi i Vajit të Lehtë për Amvisëri nuk ndryshon dhe do të hsitet për 105,0 denarë për litër.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...