Roxher Federer: Nuk e di saktë, por do të kthehem

-


Roxher Federer nuk zbret në fushë në një ndeshje prej një viti, që prej korrikut të vitit të kaluar, kur u eliminua nga Grand Slami në Uimbëlldon. Tenisti zviceran nuk do të rikthehet në fushë para shtatorit, ku deri më tani ka konfirmuar praninë në dy turne: “Laver Cup” dhe atë të Bazelit, në shtëpinë e tij.

Gjithsesi, fitues i 20 Grand Slam rrëfehet se ky nuk do të jetë fundi për të. Ai shprehet se do ta shohim në fushë edhe gjatë vitit të ardhshëm, duke premtuar se do të luajë sërish.

“Pas turneut të Bazelit sezoni im për këtë vit do të mbyllet, por jo karriera ime. Objektivi do të jetë të rikthehem në formë.

Është e sigurt se do të rikthehem në fushë vitin e ardhshëm. Nuk e di se ku dhe kur, por do të rikthehem. Të paktën kjo është ideja ime, pasi jam kurioz të kuptoj se çfarë do të ndodhë e kam besim. Kam ende rrugëtim për të bërë. 3-4 muajt që vijnë do të jenë vendimtarë për të ardhmen time”, u shpreh Roxher Federer.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...