VIDEO / Jiri Prochazka fiton në “UFC”, pritet si hero në vendlindje

-


Ditë më parë, në eventin UFC-275, çeku Jiri Prochazka u shpall kampion bote në peshën “light heavyëeight” (pesha deri 93kg) në artet marciale mikse. Ai mundi me “submission” brazilianin Glover Teixeira, event që u zhvillua në Singapor.

Pas emocioneve që përjetoi në kafaz si kampion bote ai ka shijuar një tjetër kënaqësi pasi ka mbërritur në vendlindjen e tij, ku është pritur si hero.

Mijëra njerëz kanë dalë në shesh për të festuar bashkë me të, ndërkohë që mbante në krah gjerdanin e kampionit të botës.

29-vjeçari çek ka një rekord prej 29 fitore, 3 humbje dhe 1 barazim në kafaz. Këngët që i këndoheshin luftëtarit nga fansat ishin të shumtë, ndërkohë që ai ngjitej në skenë.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...