Bilali, siguron fitoren për Shkëndijën ndaj Mariborit

-


Skuadra e Shkëndijës vazhdoi me ndeshjet miqësore në Turqi, ndërsa sot arriti fitore minimale ndaj Mariborit nga Sllovenia (0-1). Në këtë përballje, trajneri Artim Shaqiri u dha një gjasë të gjithë lojtarëve, të cilët u përgjigjën me fitore.

Në këtë ndeshje debutoi edhe portieri i ri Davor Taleski, i cili u fut në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Mariborit, ndërsa goli i vetëm u shënua në minutën e 86-të kur Sabit Biljali shënoi me ndihmën e shtyllës.

Më parë, Shkendija barazoi (1-1) me Ferencvaroshin e Hungarisë. Deri në fund të përgatitjeve skuadra tetovare do të zhvillojë edhe dy ndeshje miqësore, ndërsa ajo e radhës do të jetë më 21 qershor kundër Zrinjskit nga Mostari.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...