Dy partitë pro ruse Levica dhe ajo e Baçevit përkrahin protestën e VMRO-së

-

Një llogari në Twitter e njohur në rrjetet sociale si aktiviste dhe mbështetëse e partisë Levica zbulon publikisht se nuk do të respektojë vendimin e kryesisë së partisë që nuk e mbështeti portestën antiqeveritare.

Protesta e organizuar nga VMRO-DPMNE dhe sonte do të jetë para qeverisë në orën 20:00. “Kam hyrë në Levica sepse jam zhgënjyer me tradhtitë që po ndodhin në Maqedoni. Por kësaj radhe nuk pajtohem me vendimin e Apasiev i cili nuk e ka përkrahur publikisht protestën dhe për këtë sonte do të dal për Maqedoninë”, shkruan deputeti i Levicës që mbetet në partinë e udhëhequr nga Dimitar Apasiev.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...