Skandal/ VMRO proteston me flamuj RUS dhe me partitë pro-ruse, Levica dhe Janko Baçev(Foto-Video)

-

Në protestën e sontme të VMRO DPMNE-së janë parë edhe flamuj rus. Është interesant fakti se protesta dhe bllokadat e VMRO DPMNE-së po ndodhin në prag të fillimit të mundshëm të negociatave të vendit me BE-në dhe në të njëjtën kohë kur qeveria në Bullgari, e cila donte të zgjidhte kontestin goditet nga forcat antiperëndimore.

Ndryshe, qytetarët sonte nuk iu përgjigjen thirrjeve të VMRO-DPMNE për t’iu bashkangjitur në protestë por aty para Qeverisë dukeshin vetëm funksionarë dhe disa simpatizantë por jo edhe qytetarë të shumtë të cilët edhe u paralajmëruan se do shkojnë në mbështetje por në fund kanë hequr dorë.

Nga fotografitë e shpërndara në rrjetet sociale shihej qarët sonte se Bulevardi Ilinden para ndërtesës së Qeverisë ishte thuajse gjysëm i zbrazët dhe kjo qartë shihej se VMRO me këtë rast nuk e ka përkrahjen e qytetarëve ashtu siç thuhet nga ata.

Video Player

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...