Moti sot i ngrohtë dhe me temperatura deri 34 gradë

-

Moti do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 16 gradë, ndërsa maksimalet do të lëvizin nga 27 deri në 34 gradë. Indeksi UV do të jetë 8, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Në Shkup do të mbizotërojë mot me diell dhe e ngrohtë me vranësira të lehta deri mesatare dhe erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të zbresin deri në 14 ndërsa maksimalet do të arrijnë deri në 32 gradë.

Në ditët në vijim në vend do të mbizotërojë mot shumë i nxehtë me rritje të ndjeshme të temperaturave. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare dhe herë pas here më e fortë veriperëndimore. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje lokale të reshjeve të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë, sidomos në mes të javës.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...