Ahmeti “vendos” vijat e kuqe: Nuk ka partneritet me ne, nëse jeni kundër integrimit në BE dhe nuk e pranoni pavarësinë e Kosovës!

-

Duke folur për krizën politike, ekonomike që ka shkaktuar agresioni rus në Ballkanin Perendimorë dhe dhe mbështetjen që Rusia e ka nga një pjesë e qytetarëve e partive politike Ahmeti tha se me BDI-ja asnjëherë nuk do të lidhë parnteritet me një parti ose grup të caktuar i cili është kundër integrimit të Maqedonisë në Bashkimin Evropian, raporton indeks.mk

“Nuk mund të ketë partneritet me ne ajo forcë e cila është kundër Marrëveshjes së Ohrit, kundër Marrëveshjes së Prespës, kundër marrëveshjes për fqainjësi të mirë me Bullgarinë është kundër pavarësisë së Kosovës. Për fat të keq tani, partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE i merr në partneritet dhe në tubime, parti të cilat tërësisht janë të angazhuara kundër konceptit dhe filozofisë tonë dhe kundër të gjitha këtyre marrëveshjeve të cilat i përmenda”, tha Ahmeti

Shtoi se Rusia për qëllimet e veta do i mbajë aktive dhe të ndezura të gjithë njerëzit dhe organizatat që i ka në Maqedoni po edhe rajon po edhe në botë derisa sipas Ahmetit ti realizojë qëllimet e veta./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...