Jakimovski lëshon bombën: Mickovski si Putini, VMRO-ja ka probleme në qytetin e Shkupit!

-

Kryetari i GROM-it njëherit edhe kryetar i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, vazhdon akuzat ndaj liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pasi dy partitë zyrtarisht e prishën koalicionin këtë javë.

“Nuk janë kreativë, nuk kanë çfarë të thonë për banesat. Ata kanë probleme me mua, por pse kanë probleme me Danela Arsovskën në qytetin e Shkupit, pse punët e tyre nuk shkojnë ashtu siç duhet?”, pyet Jakimovski.

Ai thotë se lideri i VMRO-DPMNE “funksionon si Putin”.

“Kush është ai në gjithë Maqedoninë që të thotë çfarë duhet bërë? Si kryeministër luan edhe kryetar bashkie. Mund të jetë kudo, por një kryetar pikant nuk mund të shkojë në Karposh”, tha Jakimovski.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...