“Rezistenca” zbulon skandalin e Kasamit: Prej 200 të punësuarve, 100 nuk janë nga Tetova

-

Lëvizja Rezistenca nëpërmes profilit në “Facebook”, ka reaguar pas lajmit se për tetë muaj Kasami ka punësuar 200 militant të Lëvizjes Besa. Në reagimin e tyre thuhet se asnjëri nga zyrtarët e Lëvizjes Besa nuk është nga Tetova dhe thonë se kjo mbetet për tu konfirmuar, raporton indeks.mk

Shtojnë se nga 200 të punësuarit e Kasamit gjysma e tyre nuk janë prej Tetove.

“Udhëheqësinë që sjan prej Tetove nuk e dimë a jan apo sjan nëpër kontrata por ama prej atyre 200 aktivistëve e dimë se gati 100 nuk jan prej Tetove dhe detyrohen të vinë çdo dit në punë edhe ndoshta sjan paguar as për 3 muaj”, thuhet në reagimin e tyre.

Ata kanë edhe një pyetje për Kasamin.

“Nëse këta 100 sjan prej Tetove kush do ua votoj listën për këshilltarë këtyre që as mirdita nuk ju thonë aktivistëve të tyre kur i takojn rrugës!”/Indeks.mk/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...