Sadi sjell projektin e shumë pritur në bashkëpunim me Xhavit Avdyli

“Kënga e re sot është dita e parë e verës le ta bëjmë këtë hitin më të madh të verës 2022, faleminderit dhe ju dua të gjithëve. Zoti ju bekoftë!”. Ky është statusi që artisti Sadi Ukaj ka shkruar teksa ai publikon këngën e tij më re në bashkëpunim me këngëtarin e njohur Xhavit Avdyli. Kënga ka nisur të pëlqehet mjaft dhd mban titullin “Prej një shpati” një ripërpunim që ka ardhur me një super version kënduar nga ata të dy. Kjo ishte edhe arsyeja e vizisitë së Sadit pak ditë parë në Prishtinë pasi ai jeton në Amerikë. Vetë artisti është falenderues ndaj të gjithë bashkëpunëtorëve e sidomos atyre që kanë nisur ta pëlqejnë shumë e ta dëgjojnë këngën. Ne ju ftojmë ta dëgjoni e ta klikoni në linkun më poshtë e ju sigurojmë se do ta ridëgjoni e shihni videon disa herë.