EUROSTAT: Maqedonia e Veriut më e lira në rajon

-

EUROSTAT: Maqedonia e Veriut më e lira në rajon
Në bazë të të dhënave të EUROSTAT-it, Republika e Maqedonisë së Veriut është më e lira në rajon sa i përmet çmimeve të produkteve ushqimore dhe të produkteve tjera.
Jorastësisht Republika e Maqedonisë së Veriut rezulton si më e lira në rajon, kur të gjitha shtetet po përballjen me rritje të çmimeve.
Ky rezultat vjen falë masave qe ka ndërrmarë me kohë dhe vazhdimisht Qeveria të propozuara nga ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.
Në fillim ishte ngrirja e çmimeve dhe së fundmi  ppërcaktimii marzhës më të lartë tregtare të produkteve themelore ushqimore në tregtinë më shumicë dhe me pakicë.
Të cilat ndikuan në uljen e çmimeve të produkteve ushqimore bazë.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...