Komuna e Çairit dhe Muglla e Turqisë thellojnë bashkëpunimin

-

Kryetari i Komunës Menteshe të Muglla të Turqisë, Bahattin Gymysh ka mirëpritur përfaqësuesit e Komunës së Çairit me çrast është diskutuar rreth thellimit të bashkëpunimit të dy institucioneve tona. Përfaqësuesit e dy komunave kanë diskutuar edhe për vlerat kulturore dhe historike të të dyja vendeve, ndërsa është shprehur edhe gatishmëria për të inicuar binjakëzimin me këtë komunë bregdetare të Turqisë.

Vizita është realizuar në kuadër të trajnimeve lidhur me projektin e Erasmus “Renewable Energy”, ku Komuna e Çairit bënë pjesë bashkë me përfaqësues nga Turqia, Sllovakia dhe Rumania.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...