Sela kundër Ramës: Më pengon…!?

-

Kreu i opozitës shqiptare, Ziadin Sela nëpërmes një konference për shtyp ka folur kundër kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama dhe ndihmës që ky i fundit po tenton ti japë Maqedonisë për integrim në Bashkimin Evropian dhe kalimin e problemit me Bullgarinë.

Sipas Selës, Rama po rrezikon marëdhënijet e shtetit shqiptarë për ti ndihmuar Maqedonisë.

“Më pengon ky fakt që Rama ti prish raportet e Shqipërisë duke bërë avokatin tonë”, tha Sela.

Kujtojmë, javë më parë kryeministri Rama ishte në Ohër së bashku me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazeviq dhe takuan kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, person ky për të cilin Rama foli fjalë shuëm të mëdha.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...