Shkup/ Koncertet e Derek Han Tribute, dy mbrëmje spektakolare të muzikës

-

Më 27 dhe 28 qershor, bashkohuni në Koncertet e Derek Han Tribute, dy mbrëmje spektakolare të muzikës në kremtimin e pianistit koncertor Derek Han, i cili performoi rregullisht në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor për 20 vite. 🎹

📍27 qershor, ora 19:30 – Salla e Filharmonisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Shkup

📍28 Qershor, ora 19:30 – Pallati i Rinisë dhe Sporteve “Salla e Kuqe” me Orkestrën Filharmonike të Republikës së Maqedonisë së Veriut, realizuar nga Deniola Kuraja dhe me artistet e ftuar ndërkombëtare Catherine Wethington – soprano, Erin Helgeson Torres – flute, Sihana Badivuku – violinë, Blerim Grubi – viola, Klevis Gjergji – piano, Rron Bakalli – violinë, Klaudio Zoto – violonçel dhe Andi Duraku – piano

Pikat muzikore përfshijnë vepra nga Beethoven, Mozart, Donizetti, Strauss dhe më shumë.

Rezervoni biletat tuaja falas sot në

www.derekhantributeconcert.com

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...