Rama godet VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin: Opozitë e marrë!

-

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kritikoi dje opozitën maqedonase, pasi edhe një herë tërhoqi vëmendjen me ironinë e tij të famshme që e tha kur po fotografohej me kryetarin e Këshillit të BE-së, Charles Michel, presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe Presidentin e Francës, Emanuel Macron.
Rama iu drejtua atyre me fjalët “Përshëndetje nga Maqedonia Lindore”, përcjell INA.

Më vonë, në një konferencë për shtyp, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari, Rama tha se shpresonte që shakaja e tij e fundit të mos kuptohej si ajo e mëparshme, kur prezantoi kryeministrin maqedonas Dimitar Kovacevski te kancelarit gjerman Olaf Scholz në Selanik si “kryeministër i ardhshëm i Bullgarisë Perëndimore”.

“Shpresoj se nuk do të ndodhë si me opozitën budallaqe maqedonase, OK… e cila e kuptoi si fyerje atë që thashë për Bullgarinë Perëndimore. U shkurtua edhe video, sepse thashë kryeministri i ardhshëm i Bullgarisë Perëndimore dhe më pas: Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë Lindore. sepse duan që ky vend të bëjë çdo përpjekje. Ata ndryshuan emrin. Por kjo u tha si diçka jo shumë e këndshme për Bullgarinë dhe BE-në dhe jo për Maqedoninë e Veriut. Por kur je opozitë budallaqe, atëherë je i dënuar të mbetesh në opozitë! Pra, janë mirë atje dhe ndoshta do të vijnë në vete me kohë”, tha kryeministri shqiptar.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...