Garazhi milionësh i Cristiano Ronaldos – makinat luksoze të yllit portugez që kapin vlerën e mbi 19 milionë eurove


Fansat kishin mundësinë të hedhin një vështrim në garazhin e jashtëzakonshëm të Cristiano Ronaldos, ndërsa Georgina Rodriguez bënte një turne në rezidencën e çiftit.

Partnerja e yllit të Manchester United mori kamerat e Netflix rreth pallatit të tyre prej 5 milionë funtesh (5.8 milionë euro) në Madrid për serialin e saj dokumentar “I Am Georgina”.

Dhe në garazh, ai ka një mori makinash – të gjithë pjesë e flotës së tij mahnitëse prej 17 milionë funtesh (19.7 milionë euro).

Foto: Cristiano Ronaldo/Instagram

Në fragmentet e shkurtra të programit, supermakinat shfaqen të gjitha të parkuara në mënyrë të përsosur në linjë në garazh.

Me ndriçim dhe një dysheme me shkëlqim, garazhi i tij është me të vërtetë një ëndërr, shkruan The Sun.

Foto: Netflix

Në njërën anë është Bugatti Chiron e Ronaldos, me vlerë të paktën 2 milionë funte (2.3 milionë euro).

Më pas mendohet të jetë Ferrari 599 GTO i tij, i cili vlerësohet me 500,000 funte (580 mijë euro) e ndjekur nga një McLaren Senna prej 750,000 funte (871 mijë euro).

Foto: Netflix

Dhe në fund, Rolls-Royce Cullinan 300 mijë funte (340 mijë euro) bllokon vëllanë e tij më të vlefshëm, Rolls-Royce Phantom Drophead coupe 500 mijë funte (580 mijë euro).

Nga ana tjetër, një vështrim i shpejtë zbulon një Bugatti Veyron 1.7 milion funte (1.9 milionë euro), megjithëse tani do të ketë nevojë për riparime pasi u shkatërrua në Mallorca pas një aksidenti ku familja e  Ronaldos janë me pushime.

Një Mercedes-Benz S65 AMG e bardhë 200 mijë funte (232 mijë euro) , një McLaren MP4-12C portokalli 220 mijë funte (255 mijë euro), një Lamborghini Aventador 270 mijë funte (313 mijë euro) dhe një Merc G-Wagon Brabus i madh 600 mijë funte (697 mijë euro), ky i fundit një dhuratë nga Georginan.

Foto: Reuters

Diku tjetër, në një seksion tjetër të garazhit larg sallës së ekspozitës, ka të paktën katër makina të tjera të vendosura pranë gomave rezervë – duke përfshirë një Ferrari argjendi, një Mercedes AMG GLE 63 dhe një Merc tjetër të zi për përdorim të përditshëm.

Georgina është filmuar edhe në një Range Rover gjatë episodit të parë.

Ronaldo shtoi një Bentley Flying Spur prej 250 mijë funte (290 mijë euro) në koleksionin e tij mahnitës të makinave pasi u kthye në United verën e kaluar, ku shkoi edhe me Bentley Continental GT tjetër të tij.

Foto: Cristiano Ronaldo/Instagram

Ai iu bashkua një botimi të kufizuar Bugatti Centodieci prej 8.5 milion funte (9.8 milionë euro) nga të cilat janë bërë vetëm dhjetë, ai i shtoi flotës së tij makinën e pabesueshme në 2020.

Atë vit, ai u pa duke bërë një turne në kompaninë Maranello të Ferrarit , ku pozoi për një foto me një makinë F1 dhe i porositi vetes një Ferrari Monza me vlerë 1.4 milion funte (1.6 milionë euro).

Ronaldo gjithashtu ka një Lamborghini Urus dhe një Chevrolet Camaro, më i lirë në koleksionin e tij me rreth 40,000 funte (46.4 mijë euro). /Telegrafi/