Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, firmos me skuadrën turke

-


Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Ibrahim Dresheviç është transferuar si lojtar i lirë tek skuadra turke, Fatih Karagumruk.

Përmes një postimi në “Tuiter” skuadra turke, Fatih Karagumruk, ka bërë të ditur se ish-mbrojtësi i Heerenveen, Ibrahim Dresevic, është lojtari më i ri i tyre.

 

 

”Mirësevini në Karagumruk, Ibrahim Dresheviç. Kemi transferuar mbrojtësin kosovar 25-vjeçar Ibrahim Dresheviç,” thuhet në postimin e tyre.

Vlen të theksohet se 25-vjeçari tani do të jetë nën urdhrat e legjendës italiane, Andrea Pirlo, i cili para pak ditësh ishte zyrtarizuar si trajner i skuadrës. Kujtojmë se Dresheviç sezonin e kaluar me Heerenveen kishte zhvilluar 32 ndeshje në të gjitha garat, por në fund u largua si lojtar i lirë nga ekipi holandez./gazetametro.net

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...