Çellsi afër firmosjes së kontratës me sulmuesin e Sitit


Drejtuesit e Çellsit kanë rënë dakord për një kontratë me sulmuesin anglez të Man. Sitit. Bëhet fjalë për sulmuesin e kombëtares së Anglisë, Rahim Sterling.

Sipas Fabrizio Romano, klubi londinez është gati t’i bëjë një ofertë të re Man. Sitit në të ardhmen e afërt për transferimin e futbollistit 27-vjeçar anglez, kontrata e të cilit tashmë është rënë dakord. Vlen të theksohet se trajneri i bluve, Tomas Tushel, personalisht insiston për nënshkrimin e Sterling.

Rahim Sterling bëri 30 paraqitje në ligë sezonin e kaluar me Man. Sitin, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë 5 asiste. /abcneës.al/