Geret Bejll, gjen skuadrën e re pas largimit nga Reali

-


Geret Bejll, së fundmi u largua nga Real Madrid pas një aventure shumë vjeçare. Mediat raportojnë se ka gjetur një klub të ri shumë larg Europës. Nëhet fjalë për klubin amerikan nga Los Anxhelosi.

Bejll transferohet në Los Anxhelos si një transferim i lirë dhe do të largohet nga futbolli europian pas shumë vitesh, për të provuar një përvojë të re në Amerikë.

Këtë e ka konfirmuar gazetari Tom Bogert, i cili thotë se sipas burimeve të tij, Bejll është afër të finalizoj marrëveshjen me skuadrën amerikane. Uellsiani ka eksperiencë të madhe në futbollin europian, derisa me Real Madrid ka fituar pesë herë Ligën e Kampionëve, katër herë Kupën e Botës për klube, tre herë La Ligën dhe tre herë Kupën e Spanjës. /gazetametro.net

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...