Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Në orët e pasdites do të ketë reshje të shkurtra të shiut dhe bubullima. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 37 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 34 gradë Celsiusë