Publikohen çmimet maksimale te derivateve per 24 oret e ardhshme

-

Mínístría e Índustrísè, Ndèrmarrèsísè dhe Tregtísè ka publíkuar límítín pèr çmímet e derívateve pèr 24 orèt e ardhshme.
Sípas njoftímít tè mínístrísè, çmímí maksímal í lejuar pèr secílín produkt tè do tè shqyrtohet çdo 24 orè.
Çmímí maksímal í lejuar í produktít Dízel èshtè: 1.85 euro centè pèr lítèr, derísa çmímí maksímal í lejuar í produktít Benzínè èshtè: 1.74 euro centè pèr lítèr.
Çmímí maksímal í lejuar í produktít Gas èshtè: 0.78 euro centè pèr lítèr.

Çmímet e lartè cekura do tè vlejnè pèr datèn 27/06/2022 prej orès 10:00 dhe janè valíde 24 orè nga data dhe ora e publíkímít”, thuhet nè njoftím.
Vendímí èshtè marrè “bazuar nè nenín 5 tè Udhèzímít Admínístratív Nr.03/2022 Pèr Rregullímín e Çmímeve tè Produkteve tè Naftès dhe Karburanteve tè Rípèrtèríshme dhe Masat e tjera Mbrojtèse, Mínístría e Índustrísè, Ndèrmarrèsísè dhe Tregtísè respektívísht Departamentí pèr Rregullímín e Tregut tè Naftès, njofton mínístría.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...