Samuel Umtit, më në fund po largohet nga “Kamp Nou”

-


Samuel Umtiti përfundimisht do të ndahet nga Barcelona këtë verë, raportojnë mediat katalanase. Klubi prej dy vitesh po tenton të shesë francezin, i cili ka refuzuar kategorikisht të gjitha ofertat. Umtiti pranoi të ulë pagën e tij në janar, kur nënshkroi një kontratë të re me Barçën.

Megjithatë, gjatë gjithë sezonit ai regjistroi vetëm një ndeshje në La Liga, dhe tani është gati të ndryshojë ambient.

Sipas “L’Ekip”, Fiorentina po përgatit një ofertë për francezin 28-vjeçar dhe opsioni tjetër është ish-klubi i tij Olimpik Lion. Në “Camp Nou” janë gati ta lirojnë Umtitin pa dëmshpërblim, vetëm për t’i hequr rrogën, sepse ai ka kontratë deri në vitin 2026.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...