Shqiptohen 262 dënime në Shkup, 143 për vozitje të shpejtë

-

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të përforcuara të veprimit në fushën e komunikacionit, me ç’rast në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 262 dënime.

Siç lajmëroi MPB-ja, nga 262 dënime të shqiptuara, 143 janë për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar, 31 sanksione për vozitje pa patentë shoferë, 17 dënime për kundërvajtje që i bëjnë shoferët e motoçikletave,

Gjithashtu janë shqiptuar gjashtë masa për shfrytëzimin e celularit gjatë vozitjes, shtatë për shoferët fillestar, nëntë për automjete teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara dhe katër sanksione për mos shfrytëzimin e rripit të sigurimit.

Nga MPB, dëjnë të ditur se kontrollet e përforcuara të veprimit vazhdojë. “Apelojmë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat në komunikacion për ta rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, porosisin nga MPB-ja.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...