Arbër Ademi para eurodeputetëve: Angazhimin tonë drejt anëtarësimit në BE nuk mund ta ndaloj asnjë forcë destruktive

-

Arbër Ademi para eurodeputetëve: Angazhimin tonë drejt anëtarësimit në BE nuk mund ta ndaloj asnjë forcë destruktive

Deputeti Arbër Ademi një ditë pas incidentit në Kuvend të provokuar nga Opozita, ka takuar anëtarët e Komitetit të Përzier Parlamentar Republika e Maqedonisë së Veriut – Bashkimi Evropian.

Ademi ka theksuar se institucionet tona mbeten të përkushtuara maksimalisht në përmbushjen e kërkesave për anëtarësim në BE duke punuar në harmonizimin e standarteve tona me ato të Bashkimit Evropian.

 

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...