Dridhen deputetët e VMRO-së nga Arbër Ademi (Foto)

-

Përplasja e sotme në Kuvend, mes deputetit Arbër Ademi dhe deputetëve të opozitës, të provokuar nga Antonio Milloshoski, siç duket ka dridhur deputetët e VMRO-së, të cilit janë strukur si asnjëherë më parë. Dhe se janë bërë të gjithë bashkë që ta luftojnë BDI-në dhe se në këtë rast edhe opozita shqiptare në një krah me VMRO-në po luftojnë kundër interesave të shqiptarëve!

Duke e ditur se Antonio Milloshoski është një nacinalist radikal kundë shqiptar sërisht disa deputet të opozitës janë në një krah me Milloshoskin.

Zyrtari i VMRO-së, Vllatko Gjorçev ka publikuar foto duke shkruar MBËSHTETJE PËR DEPUTETËT E VMRO-së.

 

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...