Taravari “masakrohet” me komente, qytetarët mbështesin Arbër Ademin (FOTO)

Nuk mjafton fakti që deputetët e ASH-së u bashkuan me ata të VMRO-së në Kuvend për të dhunuar Kuvendin dhe sulmuar kryetarin e Komisionit për Çështje Evropiane Arbër Ademi. Zyrtarët e ASH-së e kanë vazhduar edhe më tutje skandalin duke u dalë në mbrojtje deputetëve të VMRO-së.

Nënkryetari Taravari pas ngjarjes lëshoi një sër akuzash mbi Ademin. Por kjo nuk u mirëprit nga vet miqt e Taravarit sepse ata lëshuan një sër akuzash mbi kreun e Gostivarit dhe i dolën në mbrojtje deputetit të BDI-së, Arbër Ademi.

“Eh more Arben Taravari ini bo me Vmron si vllazen ko kritikoni Bdin a ko bashkpunoni me Vmron mduket se edhe ju i kini perzi kabllat”

“Fshije more ket post se humbe edhe ato pak mbeshtets qe i ke”

“Shum keq mu kon opozit ta di hallin o Taravar , bravo Ademi luan je”

“Se kisha besu që Aleanca me piunin e gruevskit, milloshovskin bëjn opozitën fatkeqsisht dhe viktimizimin😣 met drejt ka reagu Arber Ademi ndodhin kesi lloj skandale edhe ne europ😀, vmro akoma duhet të reformohet,jo të forcohet e ju të humbni.

Akoma i kemi të freskta ndodhit e prilit nuk osht nevoja për skandale tjera bashk me vmron, sidomos ndaj një komisioneri kryetari apo ministri Shqiptar, osht gabim!!!”

“Valla bre Arben Taravari mjerim edhe per juve jeni Duke u munduar ne qdo mnyr dhe qdo aspekt qe ti sherbeni vmros Deri momentin e fundit ksaj partive”

Këto janë vetëm disa nga qindra komentet që kanë mbritur në adresë të nënkryetarit të Aleancës për Shqiptarët