Egorov, siguron medalje për Maqedoninë në Lojrat Mesdhetare

-

Mundësi i naturalizuar, Vladimir Egorov solli medaljen e parë për Maqedoninë në Lojërat Mesdhetare të zhvilluara në Oran të Algjerisë, pasi që arriti të fitojë në repasazh kundër mundësit vendas Albdelhak Herbaçe.

Egorov triumfoi me 7:2 dhe fitorja erdhi në fund, pasi që Herbaçe kishte epërsi 1:2. Por, reprezentuesi i Maqedonisë arriti të fitojë gjashtë pikë për dy minuta, për të arritur një triumf bindës dhe për të arkëtuar medaljen e bronzit.

Kjo medalje është paralajmërim për finalen e sotme të Magomedgaxhi Nurovit, i cili do të luftojë kundër turkut Ataturk për medaljen e parë të artë për Maqedoninë në këto Lojëra Mesdhetare.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...